Sudjelovanje školske zadruge „Maravac“ na Sajmu poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva Đakovo Expo

U prostorima zatvorene jahaonice Državne ergele Đakovo u razdoblju od 10. – 11. svibnja 2019. godine održan je 11. Sajam poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva Đakovo Expo. Drugog dana sajma, u subotu 11. svibnja, organizirano je predstavljanje učeničkih zadruga na kojemu je sudjelovala i učenička zadruga naše škole – „Mravac“.

Predstavnici naše učeničke zadruge su pod vodstvom voditeljice zadruge i školske pedagoginje, uz još desetak učeničkih zadruga iz Republike Hrvatske i inozemstva, predstavili svoje proizvode. Osim što je ovo bila prilika za predstavljanje naših proizvoda bila je ujedno i prilika za razgledavanje radova drugih učeničkih zadruga te za naučiti nešto novo. Sajam je bio i prodajnog karaktera pa smo nešto proizvoda uspjeli i prodati. Zatvaranje sajma obilježeno je dodjelom zahvalnica svim sudionicima pa su jednu zaslužili i naši izlagači.

Autor teksta: Mateja Raković, pedagoginja