Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Naša škole već par godina sudjeluje u humanitarno-ekološkoj akciji  „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. Sakupljanjem plastičnih čepova pomažemo djeci oboljeloj od leukemije i limfoma da nabave skupocjene lijekove.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) pokrenula je projekt pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”. Projekt je osmišljen s ciljem stvaranja čišćeg okoliša, poticanja održivog razvoja i educiranja građana o važnosti zaštite okoliša, a kojim će u isto vrijeme pridonijeti bržoj rehabilitaciji oboljelih od malignih bolesti. .Naime, sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo jer za kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije kunu i 20 lipa.

Marina Filipović, prof.