Dani kolektivne sadnje drveća u cijeloj Hrvatskoj

U petak, 25. listopada 2019. godine, svi učenici i djelatnici naše škole priključili su se građanskoj inicijativi „ Dani kolektivne sadnje drveća u cijeloj Hrvatskoj“ pod sloganom „ Zasadi drvo, ne budi panj“. Učenici i djelatnici zasadili su u školskom dvorištu ukupno devet stabala, od toga tri hrasta lužnjaka, tri bijela javora i tri obična graba.

Cilj ove inicijative je potaknuti pojedince na stvaranje kvalitetnije životne sredine, a kroz sadnju sadnica ujedno i pomoći ekosustavu. Buđenje svijesti o važnosti šuma s ciljem očuvanja prirode i planeta Zemlje, koja je naše zajedničko dobro. Razlikovati pozitivne i negativne utjecaje čovjeka na prirodu i okoliš. Prepoznati važnost očuvanja okoliša za opću dobrobit.

Marina Filipović, prof.