1. Slavonska gljivarijada

U subotu, 28. rujna 2019. godine, učenici naše škole sudjelovali su na 1. Slavonskoj gljivarijadi u Levanjskoj Varoši.

Slavonsku  gljivarijadu  organizirali su LAG ,,STROSSMAYER“ i Općina Levanjska Varoš. Okupljanje sudionika bilo je od 10.30 do 11 sati kod sportske dvorane u Levanjskoj Varoši gdje je slijedila kratka edukacija o sigurnom ponašanju u šumi te pravilnom branju gljiva. Gljivarenje  se održavalo od 11 do 14 sati (odlazak u šumu uz pratnju lokalnih vodiča i gljivarenje), a nakon toga odrađena je determinacija gljiva. Sudionici su imali priliku poslušati najstručnije determinatore u Republici Hrvatskoj, učiti o vrstama gljiva i njihovom prepoznavanju, a potom uživati u ručku.

Cilj aktivnosti:

• razlikovati jestive, nejestive, otrovne i smrtonosne gljive svoga kraja
  • educirati se o sigurnom ponašanju u šumi te pravilnom branju gljiva
  • educirati se o vrstama gljiva i njihovom prepoznavanju od najstarijeg gljivarskog društva u Republici Hrvatskoj.

Marina Filipović, prof.