Posjet učenika osmog razreda Karlovcu

Učenici osmog razreda naše škole su u sklopu projekta Memorijalnog centra: „Posjet učenika osmih razreda Karlovcu“ 20.travnja 2023. u ranim satima krenuli u posjet Karlovcu. Nekoliko škola je bilo u Karlovcu : iz Osijeka, Čakovca,Slakovca, Trnave, Koške i mi, što je bila prilika da se međusobno druže, upoznaju. U autobusu putovali smo s učenicima iz Koške i Trnave. Došavši u Karlovac, okupili smo se ispred Muzeja Domovinskog rata Karlovac – Turanj. Slušali smo zanimljivo  predavanje uz prezentaciju o Domovinskom ratu na karlovačkom području. Nakon toga obišli vani izložene eksponate, slušali zanimljivosti, potom u unutrašnjosti Muzeja. Sve je novo, digitalno, zanimljivo, lijepo. Sadržaji su od rane povijesti do danas. Pored je i suvenirnica koja je pružila mogućnost kupnje nekog suvenira . Uspomena na Karlovac.

Vozeći se Karlovcem (grad na 4 rijeke, s bogatom prošlošću, na prometnom čvorištu) obišli smo Aleju branitelja. Nalazi se uz samu rijeku, kao šetnica. Dočekala nas sudionica Domovinskog rata koja nas upoznaje s karlovačkim ratištem. Postavljene su „piramide“ koje nose ime brigada koje su sudjelovale u obrani Karlovca i okoline. Svi se družimo, šetamo, upoznajemo se, razgovaramo . Vrijeme ručka je bila opet prilika za druženje svih škola.

Snažan utisak ostavio je posjet Aquatika – slatkovodni akvarij Karlovac.

Puni utisaka vraćamo se kući u večernjim satima.

Tekst i fotografije Mirjana Brdar