Predavanje u sklopu Preventivnog programa

Dana 27. travnja u našoj su školi održana predavanja za učenike 7. i 8.razreda u sklopu školskog preventivnog programa.

Predavanja na teme Sigurnost i zaštita djece na internetu i Zajedno protiv govora mržnje održala je Larisa Kovač, djelatnica PU Osječko-baranjske.

Projektom Sigurnost i zaštita djece na internetu nastojimo učenicima još jednom osvijestiti važnost sigurnog korištenja interneta. Iz policije navode da je cilj projekta podići razinu svijesti o potrebi sigurnijeg i odgovornijeg korištenja interneta od strane djece i mladih. Također treba istaći da je djecu potrebno upoznati s činjenicom da su pravila u stvarnom i virtualnom svijetu jednaka, tako da sve ono što nije dopušteno niti prihvatljivo u stvarnom svijetu, nije ni u onom virtualnom.

Projekt Zajedno protiv govora mržnje ima za cilj promicanje kulture tolerancije i nenasilja te prevencije svih oblika govora mržnje kao društveno neprihvatljivog oblika ponašanja  i u konačnici prevenciju kriminaliteta kojeg motiviraju različiti oblici mržnje.

Na kraju predavanja predavačica je upoznala učenike 8. razreda s uvjetima upisa u Policijsku akademiju.

tekst i fotografije Ivana Kaluđer