Javni poziv – Trening trenera za poduzetništvo.

Poštovani učitelji,
upućujemo vam Javni poziv za prijavu u sudjelovanju programa stručnog usavršavanja učitelja –
Trening trenera za poduzetništvo.
Edukacija će se provesti u okviru projekta „Učim poduzetništvo 5.0“ koji ima za cilj razvoj modela jačanja kompetencija učitelja osnovnih škola s područja Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije, za vođenje učeničkih zadruga i uvođenje sadržaja međupredmetne teme Poduzetništvo u nastavnu praksu.

Nositelj projekta je Agencija za odgoj i obrazovanje, uz pokroviteljstvo MRRFEU u sklopu Mehanizma Europskog gospodarskog prostora i iz programa Lokalni razvoj i smanjenje siromaštva. Partneri na projektu su: Hrvatski savez učeničkih zadruga, Vinco Innovation – Norveška, OŠ “Vođinci”, Vođinci i OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević”, Levanjska Varoš.

Edukacija će se provesti kroz 3 modula:
1. modul – 26. – 28. lipnja 2023.
Kroz edukaciju, predavači će s polaznicima obraditi sljedeće teme:
– osnivanje i djelovanje učeničke zadruge;
– poduzetništvo i zadrugarstvo;
– poslovno planiranje i izrada poslovnog plana;
– rad s nadarenim učenicima;
– rad s učenicima s poteškoćama;
– primjeri dobre prakse iz Norveške;
– zadruge i lokalna zajednica;
završni zadatak: izrada prijedloga poslovnog plana zadruge za školsku godinu 2023./2024.

Mjesta održavanja 1. modula:
za sudionike iz Vukovarsko-srijemske županije, OŠ “Vođinci”, Vođinci;
za sudionike iz Osječko-baranjske županije, OŠ Silvije Strahimir Kranjčević”, Levanjska Varoš.

2. modul – 28. – 29. kolovoza 2023.
prezentacija poslovnih planova učeničkih zadruga, Osijek

3. modul – 27. – 28. rujna 2023.
terenska nastava, 35. smotra učeničkih zadruga, Karlovac

Završna aktivnost projekta je Sajam učeničkih zadruga koji će se održati u ožujku 2024. godine u Osijeku, na kojem će učeničke zadruge prezentirati svoje proizvode.

Broj sudionika:

– 10 sudionika iz Vukovarsko-srijemske županije
– 10 sudionika iz Osječko-baranjske županije

Kriteriji odabira
uključenosti u rad učeničke zadruge;
namjera osnivanja učeničke zadruge u svojoj školi;
potvrda ravnatelja škole da će osoba sudjelovati u radu učeničke zadruge.

Obveze sudionika nakon završene edukacije
uključenost u rad učeničke zadruge;
stečena znanja prenositi na druge učitelje/voditelje učeničkih zadruga putem održavanja
edukacija u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog saveza učeničkih zadruga.

Putne troškove polaznika edukacije Trening trenera za poduzetništvo snosi organizator.

Nakon završene edukacije sudionici dobivaju potvrdu o edukaciji na državnoj razini u trajanju od 40 sati (za dobivanje potvrde obavezno je sudjelovanje na svim modulima).

Rok za prijavu: petak, 12. svibnja 2023. godine

Poveznica na obrazac za prijavu: Trening trenera za poduzetništvo

Tekst javnog poziva možete pročitati i na sljedećoj poveznici Javni poziv_Trening trenera za poduzetništvo