Što je Stribor radio u Đakovu?

U subotu, 16. veljače, naša je osnovna škola sudjelovala na 25. Pokladnoj manifestaciji Đakovački bušari koja se tradicionalno održava u gradu Đakovu. Svaka se prijavljena skupina predstavila nekom temom, a mi smo kao temu predstavljanja odabrali Šumu Striborovu.

Sigurno se pitate otkud nam ideja… Općina Levanjska Varoš smještena je na jugoistočnim obroncima Krndije i sjeverozapadnim obroncima Dilj gore. Živimo okruženi šumom i od šume. Šuma potiče maštu, a mašta nas vodi u bajku. Bajka je priča o nama i našim životima. Šuma Striborova dom je raznih biljaka i životinja, ali i mitoloških bića i čudovišta koja su utjelovljenje ljudskih moralnih osobina i osjeća. Tako se i u našoj Šumi Striborovoj, koja je u subotu prolazila ulicama Grada Đakova, moglo susresti djevojku-guju, mladića, majku, Stribora i domaće, jelene, žabe, gljive, zečeve i ostala šumska bića.

Maske su izradile vrijedne ruke naših učenika pod vodstvom svojih učitelja, a najveći doprinos svojim su trudom i kreativnošću dale učiteljice Majda Rončević i Željka Brataljenović, kao i knjižničarka Ankica Karakaš – Radošević. U realizaciju ove ideje uključili su se i ostali djelatnici školi kao i roditelji učenika.

Đakovačkim smo ulicama s ponosom nosili naše maske, a da su one uistinu bile posebne potvrdio nam je i pljesak publike koja nas je pratila, ali i sami organizatori koji su pohvalili naš rad.

Autor: Mateja Raković, pedagoginja