Škole za Afriku- Dječja prava

Učenici prvog razreda naše škole upoznali su se s projektom „Škole za Afriku“ s kojim nastavljamo i u ovoj školskoj godini. Pedagoginja kao školska koordinatorica ispričala im je najvažnije činjenice o navedenom projektu. Pridružio joj se i predsjednik Vijeća učenika naše škole, Davor Tidlačka, koji je učenicima predstavio neke od aktivnosti koje smo odradili prijašnjih godina.

Pogledali smo filmić o životu djevojčice iz Etiopije te rješavali zadatke iz nove radne bilježnice. Posebno smo se osvrnuli na  prava djece i Konvenciju o pravima djeteta. Na kraju smo zajednički odigrali memory igru o dječjim pravima kako bi obilježili jedno od najvažnijih prava iz perspektive djeteta – pravo na igru.

Učenici od 4. do 8.razreda isti su dan pogledali filmić, rješavali neke od zadataka u radnim bilježnicama i odigrali nekoliko interaktivnih igara koje su osmišljene za provedbu projekta.

Pedagoginja Ivana Kaluđer