Škola u prirodi – Orahovica

Učenici trećeg razreda u razdoblju od 20. do 25. svibnja pohađali su Školu u prirodi i obuku neplivača u Centru za edukaciju u Orahovici, pod organizacijom Hrvatskog Crvenog križa. Program Škole u prirodi sastojao se od terenske i učioničke nastave pod vodstvom učiteljice Snježane Papić.

Dolaskom u odmaralište upoznali smo objekt i smjestili se u svoje sobe. Slijedilo je inicijalno testiranje plivača.  Prema rezultatima testiranja učenici su svakog dana imali školu plivanja.  Svaki dan počeo je jutarnjom tjelovježbom kako bismo se razbudili i razgibali za aktivnosti koje su nas očekivale. Posjetili smo ranč „Koral“. Na ranču su se učenici upoznali s uzgojem konja. Imali su priliku jahati.

Učenici su uživali u prirodnim ljepotama Orahovice. Posebno ih se dojmilo umjetno Orahovačko jezero u podnožju planine Papuk, nedaleko od Ružice grada, koje svojom ljepotom privlači brojne turiste. Posjetili smo mjesni muzej gdje smo mogli bolje upoznati povijest grada i okolice. Vidjeli smo gradsku vodenicu i poznatu lokomotivu „Ćiro“. Svaka večer bila je ispunjena zabavom. Bilo je tu noćnog kupanja, odlaska u disco, pidžama partija te natjecanja u brojnim talentima. Na kraju plivačke obuke učenici su dobili diplome.

U povratku kući posjetili smo ZOO vrt u Našičkom Markovcu.

Autor teksta: Snježana Papić, učiteljica 3.r.