Sat kodiranja u našoj školi

Ove godine učenici sedmih i osmih razreda sudjeluju u globalnom događaju pod nazivom Dan programiranja, poznat i kao Sat kodiranja, koji ima za cilj razvijati zanimanje i istraživanje programiranja među našim učenicima.

U sklopu Tjedna digitalne pismenosti, koji se tradicionalno obilježava u prosincu, naša škola sudjeluje u ovom jedinstvenom događaju. Kroz raznovrsne aktivnosti učenici će imati priliku upoznati se s osnovama programiranja na pristupačan i interaktivan način, graditi temelje za buduće digitalne izazove.

S uvjerenjem u potencijal svakog učenika, radujemo se zajedničkom istraživanju svijeta programiranja te razvijanju vještina koje će koristiti u budućnosti.

Sat kodiranja predstavlja priliku za stvaranje, učenje i zabavu te smo uzbuđeni što ćemo zajedno proširiti vidike digitalnog znanja!