Pravilno zbrinjavanje otpada

Jučer, 5. prosinca 2023. godine, u suradnji s Općinom Levanjska Varoš za sve učenike naše škole organizirano je predavanje o zbrinjavanju otpada. Predavači su učenike najprije upoznali s osnovnim pojmovima vezanima uz navedenu temu te su zajedničkim razgovorom došli do zaključka da otpad nije isto što i smeće. Potom su aktivnim sudjelovanjem u razgovoru i raspravi upoznali vrste otpada te kako ga pravilno zbrinuti. Naši su učenici već tijekom razgovora pokazali razumijevanje same teme, što su dokazali i na kraju radionice kada su igrajući „živi memory“ pravilno spajali pojmove te ispravno razvrstavali otpad u za to predviđene kante. Bilo je ovo poučno predavanje na kojem su stariji učenici ponovili gradivo, a oni malo mlađi naučili nešto novo.

Pedagoginja Mateja Dumančić