Nacionalna kampanja sadnje stabala u Hrvatskoj

U petak, 19. studenog 2021. godine, učenici i učitelji naše škole priključili su se nacionalnoj kampanji sadnje stabala u Hrvatskoj pod sloganom           „ Zasadi stablo, ne budi panj“. Učenici i učitelji zasadili su u školskom dvorištu 15 sadnica kupina i 15 sadnica malina, a na području Breznice Đakovačke 21 sadnicu pitomog kestena i 5 sadnica hrasta lužnjaka.

Cilj je ove inicijative potaknuti pojedince na stvaranje kvalitetnije životne sredine, sadnjom sadnica ujedno i pomoći ekosustavu. Zajedno razvijamo ekološku svijet o klimatskim promjenama i stvaramo kolektivno zadovoljstvo zbog aktivnosti usmjerene na očuvanje okoliša. Na ovaj način učimo razlikovati pozitivne i negativne utjecaje čovjeka na prirodu i okoliš te prepoznati važnost očuvanja okoliša za opću dobrobit.

Marina Filipović, prof.