S kriznim situacijama teško se nositi, pogotovo ako su one vezane uz vanjske čimbenike poput prirodnih katastrofa, ali uz dobar partnerski odnos i otvorenu komunikaciju i planiranje lakše je proći kroz kriznu situaciju. Nažalost, jedna takva dogodila se u blizini partnerske škole u projektu hobIT. 

Nakon požara ogromnih razmjera koji se dogodio u tvornici za preradu plastike udaljenoj svega nekoliko kilometara od mjesta Antunovac u kojemu se nalazi i Osnovna škola Antunovac došlo je do različitih posljedica na tlo i zrak, a nastava je obustavljena u školama koje su bile u blizini požarišta uključujući i OŠ Antunovac. S obzirom na postavljene visoke gredice i kulture koje su zasađene donesena je zajednička odluka o brzoj intervenciji koja je uključivala dolazak profesorice Tolić u ime partnera FAZOS-a kako bi se pokušale ublažiti posljedice. Profesorica Tolić dala je upute o mjerama koje se moraju poduzeti da bi se osigurali uvjeti za kvalitetan uzgoj kultura u vrtu. Slijedom toga u Osnovnoj školi Antunovac učinjen je zahvat skidanja vegetacije i gornjeg sloja tla u vrtnim gredicama kako bi se uklonio kontaminirani površinski sloj s ciljem sprječavanja kontaminacije cjelokupnog profila gredice ispiranjem štetnih čestica kišom u sve slojeve tla u gredici. Kako nije bilo kiše do samog zahvata ova mjera bi trebala osigurati daljnje nesmetano korištenje vrtnih gredica.  Dosadašnja uzgojena kultura iz školskog vrta spremljena je za zimnicu ili za potrebe školske kuhinje, a ona je korištena prije samog požara čije će se posljedice moći tek vidjeti.

Radionica je dio projekta “E, baš hoću biti poduzetnik!”

𝑃𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡 „𝐸, 𝑏𝑎𝑠̌ ℎ𝑜𝑐́𝑢 𝑏𝑖𝑡𝑖 𝑝𝑜𝑑𝑢𝑧𝑒𝑡𝑛𝑖𝑘!“ 𝑝𝑜𝑑𝑟𝑧̌𝑎𝑛 𝑗𝑒 𝑠𝑎 133.396 𝑒𝑢𝑟𝑎 𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑐𝑖𝑗𝑠𝑘𝑒 𝑝𝑜𝑑𝑟𝑠̌𝑘𝑒 𝐼𝑠𝑙𝑎𝑛𝑑𝑎, 𝐿𝑖ℎ𝑡𝑒𝑛𝑠̌𝑡𝑎𝑗𝑛𝑎 𝑖 𝑁𝑜𝑟𝑣𝑒𝑠̌𝑘𝑒 𝑢 𝑜𝑘𝑣𝑖𝑟𝑢 𝐸𝐸𝐴 𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑐𝑖𝑗𝑠𝑘𝑜𝑔 𝑚𝑒ℎ𝑎𝑛𝑖𝑧𝑚𝑎. 𝐶𝑖𝑙𝑗 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑎 𝑗𝑒 𝑢𝑛𝑎𝑝𝑟𝑗𝑒đ𝑒𝑛𝑗𝑒 𝑣𝑗𝑒𝑠̌𝑡𝑖𝑛𝑎 𝑢𝑐̌𝑖𝑡𝑒𝑙𝑗𝑎 𝑖 𝑑𝑟𝑢𝑔𝑖ℎ 𝑜𝑑𝑔𝑜𝑗𝑛𝑜-𝑜𝑏𝑟𝑎𝑧𝑜𝑣𝑛𝑖ℎ 𝑟𝑎𝑑𝑛𝑖𝑘𝑎 𝑖𝑧 𝑝𝑜𝑑𝑟𝑢𝑐̌𝑗𝑎 𝑆𝑇𝐸𝑀-𝑎, 𝐼𝐾𝑇-𝑎, 𝑝𝑜𝑑𝑢𝑧𝑒𝑡𝑛𝑖𝑠̌𝑡𝑣𝑎 𝑖 𝑟𝑎𝑑𝑎 𝑠 𝑢𝑐̌𝑒𝑛𝑖𝑐𝑖𝑚𝑎 𝑠 𝑝𝑜𝑠𝑒𝑏𝑛𝑖𝑚 𝑜𝑑𝑔𝑜𝑗𝑛𝑜-𝑜𝑏𝑟𝑎𝑧𝑜𝑣𝑛𝑖𝑚 𝑝𝑜𝑡𝑟𝑒𝑏𝑎𝑚𝑎 𝑖 𝑛𝑎𝑑𝑎𝑟𝑒𝑛𝑖𝑚 𝑢𝑐̌𝑒𝑛𝑖𝑐𝑖𝑚𝑎 𝑢 𝑜𝑠𝑛𝑜𝑣𝑛𝑖𝑚 𝑠̌𝑘𝑜𝑙𝑎𝑚𝑎.