Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Obilježavanje ovog dana uvela je Europska komisija 2001. godine s ciljem podizanja svijesti o Europskoj bogatoj jezičnoj raznolikosti. U našoj školi obilježili smo taj dan različitim aktivnostima. Učenici su skupa s učiteljicama hrvatskog, njemačkog i engleskog jezika razgovarali o važnosti učenja jezika te o prisutnosti jezika u našim svakodnevnim životima. Upravo zbog toga svi učenici naše škole odjenuli su majice s natpisima na engleskom jeziku te su smišljali moguće rečenice pomoću natpisa. Također, učenici su izradili prigodan pano, iskušali se u dizajniranju vlastitih majica s natpisima, izgovarali zadane riječi i pozdrave na stranim jezicima te izgovarali teško izgovorljive rečenice.

Emily Jukić