Druga slavonska gljivarijada

Učenici i djelatnici OŠ „S.S.Kranjčević“ i ove godine odazvali su se pozivu i sudjelovali u organizaciji Druge slavonske gljivarijade održane 15.listopada u Levanjskoj Varoši.  Nakon kratke edukacije o sigurnom ponašanju u šumi i pravilnom branju gljiva krenuli smo u pratnji lokalnih vodiča u šetnju i branje gljiva. Ljepota slavonske šume, gljive i ugodno druženje razveselili su sve sudionike. Po povratku naši su učenici upriličili scenski nastup. Nastupio je školski pjevački zbor, mali recitatori i dramska skupina s prigodnim programom jesenske tematike. Nazočne je zabavljao tamburaški sastav Brace, a gastronomski dio sastojao se od gljivarskog kotlića, čobanca i gužvare. Bila je ovo prilika i da naša školska zadruga prezentira svoje radove na posebno uređenom štandu koji je plijenio pozornost svih sudionika.

Ivana Vladić, prof.