Dan zdravih zubi

U ponedjeljak, 15. listopada 2018. godine, povodom obilježavanja Dana zdravih zubi našu su školu posjetile doktorica dentalne medicine Ivana Balekić i njezina dentalna tehničarka.

Doktorica Balekić održala je zanimljivo predavanje o održavanju higijene zubi, a sve rečeno potkrijepila je i demonstracijom istog. Predavanje je bilo namijenjeno učenicima razredne nastave, koji su aktivno sudjelovali odgovaranjem na pitanja doktorice kao i postavljanjem vlastitih pitanja.

Budući da su učenici sa sobom ponijeli i svoje zubne četkice i paste, doktorica je demonstrirala ispravan način pranja zubi nakon čega su učenici na isti način prali svoje zube. Nakon toga doktorica je pregledala zube svih učenika te im dala povratnu informaciju o tome trebaju li posjetiti svog doktora dentalne medicine.

Doktorici i njezinoj tehničarki dodijelili smo zahvalnicu te simbolične darove, koje su izradili učenici naše Škole.

Autor: Mateja Raković, pedagoginja