„Aktivni u školi, aktivni u zajednici“ -susret školskih volonterskih klubova

Učenici sedmog razreda Darko Andrić, Iva Raguž i Marija Mirković predstavili su u petak, 21. travnja u Zlatnoj Gredi naš školski volonterski klub Nevna. Na susretu pod nazivom „Aktivni u školi, aktivni u zajednici“ upoznali su učenike volontere iz slavonskih osnovnih i srednjih škola, predstavili naš klub i još jednom podsjetili kako škole imaju važnu ulogu u odgoju djece i mladih za volontiranje kroz promoviranje vrijednosti volonterstva, poticanje učenika na volontiranje i organiziranje volonterskih aktivnosti u kojima sudjeluju učenici. Učenica Marija Mirković je u ime našeg kluba potpisala Povelju o djelovanju školskih volonterskih klubova što je bio i središnji dio ovog druženja uz radionice te sportske igre i druženje na otvorenom.

Tekst i fotografije: Ivana Vladić