U mjesecu knjige posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Đakovo

Dana 19.10.2022. godine učenici razredne nastave su se zajedno sa svojim učiteljicama i knjižničarkom uputili u Gradsku knjižnicu i čitaonicu Đakovo. Tamo su ih dočekale knjižničarke koje su im pokazale knjižnicu te im istaknule kako knjižnica nije samo mjesto posudbe i povrata knjiga, već mjesto za učenje, čitanje tiska te upoznavanje književnika. Osim toga, učenici su ponovili koji su dijelovi knjige, kako je tekao razvoj pisma, kada je nastao papir te kako se posuđuju knjige. Tijekom druženja knjižničarka im je pročitala slikovnicu „Uljuđeni vuk“. Potom je zadatak učenika bio nacrtati svoju naslovnicu istoimene slikovnice. Kreativne ilustracije i tijek ovog posjeta pogledajte na poveznici.

Tekst: Ivana Šarić