Škola u prirodi Orahovica

U razdoblju od 27.3.2023. do 31.3.2023. godine učenici 3. i 4. razreda su sa svojim razrednicama Snježanom Papić i Ivanom Šarić boravili u Školi u prirodi u Orahovici te pohađali obuku neplivača u Centru za edukaciju pod organizacijom Hrvatskog Crvenog križa.

Dolaskom u odmaralište slijedilo je inicijalno testiranje plivača prema kojima su učenici podijeljeni u skupine. Svako jutro započelo je tjelovježbom te su nakon doručka pohađali Školu plivanja i nastavu. Svakodnevno druženje uljepšao je plan i program Crvenog križa te su učenici tijekom boravka vidjeli i čuli legende o Ružici gradu, vidjeli poznatu lokomotivu Ćiro, rijeku Vučicu i posjetili ranč „Koral“. Osim toga, imali su priliku saznati nove informacije o šumama te su posjetili DVD Orahovica. Poseban doživljaj ostavili su kreativni i zabavni večernji programi. Učenici su imali noćna kupanja, pidžama party te natjecanje u Supertalentu. Na finalnom testiranju plivača, svi su učenici pokazali napredak te su dobili diplome. Osim diplome za plivanje, naši su se učenici pokazali u najboljem svjetlu te su nazad donijeli diplome za najurednije sobe. Šećer na kraju bio je posjet Geo info centru u Voćinu gdje su učenici mogli otputovati daleko u prošlost i otkriti kako je nastao naš planet, ali i doznati sve o povijesnom i geološkom razvoju najpoznatije slavonske planine.

Kako svemu što je lijepo mora doći kraj, tako smo se sretno i zadovoljni vratili svojim kućama te se veselimo ponovnom druženju.

Fotografije pogledajte klikom na Škola u prirodi Orahovica

Tekst  i fotografije: Ivana Šarić