Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je općeprihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Simbol ove proslave je bijela majica „zastava prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je općeprihvaćen simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

I ove smo godine obukli bijele majice i u našoj školi obilježili Olimpijski dan. Učenici razredne nastave okušali su se u raznim sportskim disciplinama na igralištu, a učenici predmetne nastave u dvorani. Kao i svake godine, izvrsno smo se zabavili.

Pedagoginja Ivana Kaluđer