„Nek’ ti riječ ne bude strana(c)”

Ovogodišnji Mjeseca hrvatske knjige  posvećen je prevoditeljima. Svrha je istaknuti važnost prevoditelja i podsjetiti na  vrijednost književnoga prevođenja. Prevoditelji su u knjižnice i naše živote uveli mnoga lektirna djela . Isto tako su djecu i odrasle čitatelje drugih jezika  upoznali sa djelima naših pisaca. U Mjesecu hrvatske knjige i Mjesecu školskih knjižnica učenici razredna nastave posjetili su Gradsku knjižnici i čitaonicu u Đakovu. Za neke je to bila prilika da upoznaju  knjižnicu i njezin dječji odjel . Učenici koji od prije poznaju i koriste Gradsku knjižnicu na radionici školske knjižničarke   upoznali su dvojezične i višejezične rječnike. Bila je ovo prilika i za prisjetiti se tko je to autor(pisac) , tko je ilustrator ali i upoznati prevoditelje i njihov rad na nastajanju knjige. Nakon  knjižnice lijepi jesenji dan iskoristili smo za obilazak  centa grada Đakova. Katedrala i park nas uvijek oduševe , a vesela igra vode u gradskih fontanama otpratila nas je na put obilaska gradske tržnice  i  autobusnog kolodvora.