Igrom do znanja

UNICEF-ova  Konvencija o pravima djeteta  obećava svakom djetetu i mladoj osobi (do 18 godina) na svijetu pravo na obrazovanje, zdravstvenu skrb, prehranu, smještaj, igru, uvažavanje, poštovanje, zaštitu od diskriminacije, iskorištavanja, nasilja… i još mnogo toga. Naša škola sudjeluje u projektu Škole  za Afriku pa  Međunarodni dan tolerancije i Međunarodni dan djeteta bio je prigoda da se bolje upoznamo sa pravima djece, njihovom životu i školovanju, ali i igrama. Učenici predmetne nastave ( na satima razrednika ) kroz razne aktivnosti radioničkog tipa upoznali su se sa životom djece u Africi. Knjižničarka u suradnji sa učiteljicama razredne nastave organizirala je upoznavanje života djece u Africi. Učenici su se zabavili igrajući Mbube,mbube (lav lovi impalu). Međusobno uvažavanje i poštivanje pravila uvjet su za zabavnu igru ,ali i sretan i uspješan školski život. Pedagoginja je kroz zaigranu radionicu upoznala učenike  1. i 2. razreda  o pravima djece i potrebi njihovog poštivanja.