Igra glagoljicom traje

U eTwinnig  projektu  Igrajmo se glagoljicom, nakon što smo se predstavili partnerima,  provodimo   zanimljive aktivnosti.

Upoznali smo se sa glagoljicom , njezinim nastankom i upotrebom. Okušali se u ispisivanju glagoljičnih slova . Ali to nije sve: koristeći povijesne pisaljke (guščje pero i štapić od trske ) različitim crtama po karakteru izradili smo osnove za naš logo. Zatim smo, koristeći digitalni alat Paint, izradili prijedloge za logo projekta. Došlo je blagdansko vrijeme i naša kreativnost  se rascvjetala.

Izradili smo prigodne čestitke i razmijenili ih sa partnerima iz škole Darda. Družili smo se, online, sa partnerima iz škole don Mihovil Pavlinovića  iz Metkovića. Bila je to prilika za povezati nastavu prirode i društva i matematike  sa projektom. Na karti Hrvatske pronašli smo naselja naših partnera iz Darde i Metkovića. Prepoznavali različite reljefe, uspoređivali udaljenosti, zbrajali kilometre, kroz igru upoznali nove ljude i krajeve.

Naravno nismo zaboravili i našu školu ukrasiti za Božić. Oblikovali smo „glagoljične„ prigodne ukrase  za jelku. Povezali smo likovnu kulturu, reljef i inicijal, sa projektnim zadatkom.

Naše aktivnosti prikazane fotografijom.