E twinning projekti

Tijekom ljetnih praznika stigle su nam i Nacionalne oznake kvalitete. Nagrađeni smo za sudjelovanje u dva projekta tijekom prošle školske godine. Prvi projekt je bio međunarodni Frohe Weihnachten aus aller Welt u sklopu kojeg smo pisali pisma i čestitke za Božić učenicima iz cijele Europe. Tema se uklapa u kurikulum Njemačkog jezika, tema Božić (interkulturalno učenje). Drugi projekt je bio hrvatski projekt Germanizmi u materinskom jeziku u kojem su sudjelovale osnovne i srednje škole iz cijele Hrvatske. U sklopu ovog projekta istraživali smo govor svog kraja i tražili riječi njemačkog podrijetla. Ovaj projekt je također bio povezan s interkulturalnim učenjem te sa sadržajima iz Hrvatskog jezika i Povijesti. U projektima su sudjelovali učenici od četvrtog do osmog razreda pod vodstvom učiteljice Vesne Čupić. Radujemo se i ove školske godine novim izazovima u eTwinning svijetu!

Vesna Čupić