DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE VUKOVARA I ŠKABRNJE

Godinu za godinom, uvijek u isto vrijeme, obilježavamo i sjećamo se Vukovara i Škabrnje. Tom prigodom uredili smo panoe u učionicama i holu škole te izložili radove (crteže i slike vodotornja te kipiće jarebica od gline). Uoči Dana sjećanja pripremili smo i kratki prigodni program.

Program smo svečano započeli himnom u izvedbi naših zboraša. Ove godine posebno smo izdvojili malu heroinu poznatu po plavom kaputiću u koloni prognanika, to je naša Željka Jurić – tada 18.11.1991. godine uplašena djevojčica s očima punim boli i tuge, a danas odrasla žena i majka. Željka je snimila nekoliko filmova te pisala o svom voljenom Vukovaru. Te riječi u kojima se osjeća strah, bol, tuga izložili su naši učenici. Pogledali smo videozapis o Vukovaru i Škabrnji, a potom minutom šutnje odali poštovanje dostojanstvenim i hrabrim braniteljima koji su za obranu domovine dali su sve što su imali – svoje živote.

Zapalili smo lampione ispred škole za sve žrtve Domovinskog rata, s porukom „Neka im je vječna slava i hvala!“.

tekst :Mirjana Brdar

fotografije : Mateja Dumančić