Kako komunicirati s djecom

Ovaj bi vas rad trebao nadahnuti da potražite i iskoristite najbolje od primjerenih medijskih postupaka, oblika i pristupa. Temelji se na širokom iskustvu skupljenom na terenu. Razgovarali smo s djecom, roditeljima, stručnjacima na području dječjeg razvoja, skrbnicima, učiteljima, suradnicima na projektima i drugima te saslušali što nam imaju reći. Istraživanje smo proveli u selima, gradovima i na međunarodnoj razini. Imali smo čast pregledati mnoštvo materijala, uključujući i materijale za pomoć u poučavanju i obučavanju, vodiče, knjige, videomaterijale, stručne radove, internetske poveznice, plakate i izvješća. Zatim smo izabrali „pozitivne primjere” kako bismo ilustrirali načela i smjernice te smo dodali iscrpan popis nadahnjujućih izvora koji predstavljaju širok raspon zemalja, medija i iskustava.