Zasadi stablo, ne budi panj!

Nacionalna kampanja sadnje stabala u Hrvatskoj

U petak, 5. ožujka 2021. godine, učenici 6. i 8. razreda s razrednicama Ivanom Vladić i Marinom Filipović  priključili su se nacionalnoj kampanji sadnje stabala u Hrvatskoj pod sloganom „ Zasadi stablo, ne budi panj“, od 01.-07.03. 2021. Učenici i razrednice zasadili su u školskom dvorištu ukupno devet biljaka, od toga pet malina, dvije kupine i dvije vrte ribizla, crveni i crni.

Cilj ove inicijative je potaknuti pojedince na stvaranje kvalitetnije životne sredine, a kroz sadnju sadnica ujedno i pomoći ekosustavu. Razvijati ekološku svijet o klimatskim promjenama, stvarati kolektivno zadovoljstvo zbog aktivnosti usmjerene na očuvanje okoliša.  Razlikovati pozitivne i negativne utjecaje čovjeka na prirodu i okoliš. Prepoznati važnost očuvanja okoliša za opću dobrobit.

Marina Filipović, prof.