Volonteri na edukaciji

Volonteri, učenici šestoga razreda posjetili su danas korisnike i voditelje projekta Zajedno za zajednicu općine Levanjska Varoš, projekta koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Korisnici su umirovljenici koji se svakodnevno skupljaju u općinskim prostorijama u Slobodnoj Vlasti. Kao pravi domaćini dočekali su nas i spremno pokazali svoje vještine i opisali čime se bave od početka projekta do danas. Za učenike ove je bila prilika naučiti nešto novo i sudjelovati u samom procesu. Izrađivali smo lonce za svijeće od starih ručnika i smjese cementa i vode. Učenici su brzo shvatili sam proces, a uživali su u društvu starijih. Nakon rada zajednički smo se opustili uz partiju binga, a pobjednici su dobili i slatku nagradu. Dogovorili smo se i za ponovni susret kada će volonteri biti nositelji aktivnosti. Ugodnom druženju je brzo došao kraj!

Napisala: Ivana Vladić