Tjedan školskog doručka

U našoj smo školi prošli tjedan imali akciju „Tjedan školskog doručka“. Riječ je o akciji u sklopu projekta Živjeti zdravo koji je pokrenuo Hrvatski zavod za javno zdravstvo.

U dogovoru sa školskom kuharicom, osmislili smo nova povrtna jela za školsku kuhinju. Stvarajući tjedni plan povrtnog školskog doručka, učenicima smo svaki dan ponudili jedno novo povrtno jelo prema sljedećem rasporedu: Popaj pita (pita sa sirom i špinatom), popečci od tikvica i zapečena cvjetača, kolač od mrkve, vesele rolade i smoothie od voća i povrća te hambi pecivo s odreskom od kelja.  Svaki su dan učenici naše škole ocjenjivali doručke. Učenicima su se najviše svidjeli hambi kelj, kolač od mrkve i smoothie napitak, a najmanje su im se svidjele vesele rolade. Učitelji su proveli nastavnu lekciju „Tanjur pravilne prehrane“ u svom razredu te pričali s učenicima o važnosti voća i povrća. Povrtni je tjedan bio uspješan, iako ima učenika koji ne vole isprobavati nova jela. Zahvaljujemo našoj kuharici Mireli koja je uz pomoć ravnateljice osmislila jelovnik, pripremala jela i dala intervju za potrebe projekta. Ukoliko vas zanimaju naši recepti, javite nam se mailom.

Pedagoginja: Ivana Kaluđer