Svjetski dan jabuka

Promicanje zdrave prehrane kroz školske aktivnosti jedna je od sastavnica školskog kurikuluma. Povodom 20.listopada Svjetskog dana jabuka udružili su se učenici 1. i 4. razreda. Kroz integriranu nastavu hrvatskog jezika, prirode i likovne kulture upoznali smo jabuku ”kraljicu voća”.

Za uvod su učenici 4.razreda pročitali na glas Priču o jabukama autora Marijana Sinkovića kao dio školskog projekta Čitalice. Analizirali smo što znamo o jabukama ,a što smo novo saznali iz ove priče. Upoznali smo utjecaj jabuke na zdravlje ljudi, ali i potrebu očuvanja prirode kako bi jabuka mogla zdrava narasti. Zato samo reciklirali kolute toaletnog papira i na satu likovnog odgoja izradili jabuke . Ovu trosatno druženje i učenje zasladili smo pitom od jabuka koju nam je pripremila teta kuharica.