Sveti Nikola pohodio dobru djecu

Povodom blagdana Sv. Nikole  ugostili smo polaznike predškole. Učenici 3. razreda, u sklopu projekta Čitalice,  pročitali su predškolcima prigodne pjesmice. Sveti Nikola (nemojte nikome reći :jedna četvrtašica) darivao je djecu prigodnim poklonima :  bojanka , bojice i slatkiši. Učenici razredne nastave , kao dobri pomagači svecu,  izradili su bojanku  . Svojim crtežima ilustrirali su legendu .

Kroz ovakve aktivnosti učimo djecu biti darežljivima i razvijamo osjećaj međusobnog pomaganja i suradnje. Dragi svetac , zaštitnik djece, pružio je priliku upoznati buduće učenike sa školskim okruženjem i životom škole.

Tko škrto sije, škrto će i žeti, tko obilato sije, obilato će i žeti!

Druga poslanica Korinčanima (9:6)