Profesionalno usmjeravanje za učenike 8. razreda

U utorak, 22. ožujka 2022. učenici 8. razreda imali su priliku poslušati predavanje stručne savjetnice  iz Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK, Osijek).

Sigurno je da je pred našim učenicima vrlo važna odluka koja će odrediti daljnji tijek njihovog života pa smo na ovaj način nastojali, ako ništa, pripomoći u donošenju te odluke. Stručna savjetnica Jelena Vajnberger obratila je pozornost na to koliko je složen taj proces. U obzir se osim interesa i vrijednosti, trebaju uzeti i učeničke kompetencije, a nije na odmet znati ni koja zanimanja su u RH deficitarna. Za sva ostala pitanja i nejasnoće, CISOK Osijek stoji na raspolaganju svima onima koji bi htjeli dogovoriti individualni sastanak.

Ovom on line predavanju su osim učenika naše škole prisustvovali i učenici 8. razreda iz OŠ Đakovački Selci ,OŠ Drenje,  OŠ Ivana Tišova (Viškovci) , a rezultat je suradnje stručnih suradnika i nastavnika ovih škola.