Posjet Vukovaru

Učenici osmog razreda naše škole, 4. ožujka posjetili su grad Vukovar u sklopu jednodnevne terenske nastave povijesti. Ovo je bila prigoda saznati više o Domovinskom ratu i posjetiti stvarna mjesta bitaka i stradavanja, upoznati se s kulturnom i povijesnom baštinom ovog kraja. Uz izvrsne predavače učenici su dobili potpuniju sliku tog vremena, a završna poruka mira posebno je oduševila sve nazočne. Kvizom znanja osmaši su pokazali zavidno poznavanje činjenica iz Domovinskog rata i da su pozorno slušali predavače. Posjetili su Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put, Vukovarsku bolnicu, Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Velepromet i Borovo Commerce. Naravno, bilo je vremena i za okrjepu i druženje s vršnjacima. Svi se unaprijed vesele predviđenoj terenskoj nastavi u Pakracu!

Napisala: Ivana Vladić, prof.