Pod naslovom „Učiniti nevidljivo vidljivim“ u srijedu, 8. prosinca 2021., dodijeljene su godišnje volonterske nagrade koje već šesnaestu godinu dodjeljuje Volonterski centar Osijek DKolektiva – organizacije za društveni razvoj.

dodijeljene-volonterske-nagrade-2021

Nagrade su dodijeljene pojedincima i organizacijama koji su svojim djelovanjem pokazali najbolje primjere volontiranja u zajednici. Ove godine dodijeljene su tri nagrade u kategoriji za volonterski angažman pojedinca ili tima volontera, jedna nagrada za primjer dobre prakse uključivanja volontera i jedna nagrada za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju.

Nagrade dobitnicima uručili su predsjednik Gradskog vijeća Grada Osijeka, g. Vladimir Ham, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije, gđa Miranda Glavaš Kul te predstavnici DKolektiva – organizacije za društveni razvoj.

Volonterski centar Osijek od 2006. godine dodjeljuje godišnje volonterske nagrade s ciljem afirmacije volonterstva kao poželjne društvene vrijednosti kroz vrednovanje doprinosa pojedinaca i organizacija koje djeluju za opće dobro.

U proteklih 15 godina dodijeljeno je 137 nagrada aktivnim pojedincima, organizacijama koje u svoj rad uključuju volontere, obrazovnim ustanovama te poslovnim organizacijama koje promiču volonterstvo.

Nagrade su dodijeljene u povodu 5. prosinca – Međunarodnog dana volontera kojeg su proglasili Ujedinjeni narodi 1985. godine. Od tada vlade, UN i organizacije civilnog društva provode individualne i zajedničke akcije s ciljem obilježavanja tog dana.

DOBITNICI VOLONTERSKIH NAGRADA 2021.

Volonterski angažman pojedinca ili tima volontera:

• Katarina Šijaković i Mato Matijević
  • Ozana Vignjević
  • Suzana Ristić (posthumno)

Primjer dobre prakse uključivanja volontera:

• Centar za nestalu i zlostavljanu djecu

Doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju:

• Osnovna škola “Silvije Strahimir Kranjčević”, Levanjska Varoš

DOBITNICI PRIZNANJA 2021.

Volonterski angažman pojedinca:

• Sandra Privšek
  • Biljana Bošnjak