Obilježili smo Dan epilepsije

Dana 26. ožujka obilježili smo u našoj školi Dan epilepsije. Povodom tog dana pogledali smo edukativne crtiće o epilepsiji i razgovarali o toj bolesti budući da neki naši prijatelji u školi imaju ovu bolest. Naučili smo kako se ponašati u slučaju napadaja i kako napadaj izgleda. Također smo naglasili da osobe s epilepsijom mogu sve što i druge osobe kao na primjer baviti se sportom i da ih zbog ove bolesti ne smijemo isključivati iz igre.. U znak podrške s osobama koje imaju epilepsiju obukli smo danas ljubičaste majice jer ta boja predstavlja dan svjesnosti o epilepsiji. Na kraju su učenici odigrali kviz a najbolji su dobili prigodne nagrade. Najbrži prst imali su Davor Tidlačka (6.r.), David Andrić (2. r.) i Darko Andrić (5.r.).

Autor: Vesna Čupić