Obavijest za roditelje od 1.do 4. razreda

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

nastava na daljinu, koju imamo četrdesetak dana uspješna je zahvaljujući velikom trudu učitelja i vas dragi roditelji te našoj suradnji i još vam jednom zahvaljujemo na dodatnom trudu koji ulažete da bi vaša djeca a naši učenici bili što uspješniji.
Kao što ste već vjerojatno čuli u najavama na vijestima i od svojih učiteljica i učitelja, od 11. svibnja trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda. Ovom prilikom moramo naglasiti da se ovdje radi samo o iznimnim situacijama i da neće sva djeca moći doći u školu. Epidemiološka situacija i preporuke još ne dopuštaju da nastava počine normalno za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (ovdje naglašavamo da se u našoj školi razredna nastava izvodi samo u vremenu od 8.00 do 12.00 sati)
2. dijete nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, roditelji ili staratelji moraju potpisati Izjavu u kojoj jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Izjavu ćete dobiti od svoje učiteljice/učitelja.
Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao i do sada, onako kako su to organizirale njihove učiteljice.
Nastava vjeronauka i stranih jezika, te glazbene kulture za učenike četvrtih razreda će se i dalje, za svu djecu organizirati samo na daljinu.
Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.
O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obavljeno u školi u tjednu od 5. do 6. svibnja.

S poštovanjem,

Nataša Šego, prof.