Projekt Crvenog križa „Sigurnije škole i vrtići“

I ove smo godine ostvarili pravo na značku „Sigurna škola“.
Već treću godinu sudjelujemo u projektu Crvenog križa „Sigurnije škole i vrtići“ u sklopu kojeg odrađujemo razne aktivnosti iz prve pomoći, podizanja razine svijesti o opasnostima i ponašanju u pojedinim situacijama i nepogodama (potres, poplava, požar). Nakon provedenog određenog broja aktivnosti iz projekta, ostvaruje se pravo na oznaku.
Volonterka Crvenog križa Đakovo održala je učenicima 1. do 5. razreda edukaciju iz prve pomoći, a ostale su aktivnosti u školi provodile pedagoginja Ivana Kaluđer i učiteljica prirode, biologije i kemije Marina Filipović .

Ove su se školske godine u provođenje aktivnosti uključile i učiteljice razredne nastave Majda Rončević, Snježana Papić i Ivana Šarić te su s učenicima provele aktivnosti „ Ponašanje i oblačenje – niske i visoke temperature“.

Učenici su kroz igru i predavanja nešto ponovili, nešto novo naučili i sve su im aktivnosti bile zanimljive.
Ponosni smo što je naša škola i ove godine – SIGURNA ŠKOLA.

Ivana Kaluđer