Međunarodni dan zaštite močvara i Svjetski dan čitanja na glas

Što znamo o močvari, o biljkama i životinjama kojima je dom? Koja je važnost močvare u očuvanju prirode?  Ovo su pitanja na koja su učenici 3. i 4. razreda dali odgovore na radionici  koju su povodom Međunarodnog dan zaštite močvara   organizirale  pedagoginja i knjižničarka. Naravno nema znanja bez čitanja pa su organizatorice za uvodni dio na glas pročitale priču Antoanete Klobučar, Žiga i Rega . Na ovaj način smo podržali  Svjetski dan čitanja na glas    .  Nije nedostajalo ni kreativnosti. Reciklirajući kartonske role izradili smo žabe i zmiju i tako pokazali  odgovornost prema prirodi. Nakon vrijednog rada zabavili smo se igrom  Nahrani žabicu za koju smo iskoristili stare staklenke i komadiće pastela.

Obilježavanju međunarodnog dana zaštite močvara priključili su se i učenici predmetne nastave i nastavnica Marina. Izradili su, od priručnih sredstava u svome domaćinstvu, modele močvarnih životinja. Sve naše aktivnosti vizualizirali  smo izradom pano u školskom holu.

Fotografije na poveznici: Međunarodni dan zaštite močvara