„Frohe Weihnachten aus aller Welt“

U sklopu E Twinning projekta pod nazivom „Frohe Weihnachten aus aller Welt“ naši su učenici izradili i napisali čestitke za učenike iz 28 europskih škola. Sudjelovali su učenici od 4.-8.razreda a svaki je  učenik napravio čestitku za jednu školu. Isto tako i mi očekujemo 28 božićnih čestitki iz cijele Europe. U projektu sudjeluju škole iz Poljske, Njemačke, Turske, Grčke, Danske, Slovačke, Češke, Nizozemske i Hrvatske. Cilj projekta je jačanje vještine pisanja na stranom jeziku te upoznavanje s formom pisma i čestitke u klasičnom papirnatom obliku. Neki učenici su napisali samo čestitku a neki su napisali i pismo s opisom naših božićnih običaja. Osim toga, svaka čestitka sadrži i QR Code s linkom za pjesmu O, djetešce moje drago u izvedbi našeg školskog zbora.  Zasad smo primili 9 prekrasnih čestitki a jedva čekamo vidjeti i ostale!

Vesna Čupić, nastavnica njemačkog jezika