eTwinning Germanizmi u materinskom jeziku

Učenici šestog, sedmog i osmog razreda sudjelovali su u zanimljivom eTwinning projektu sa još 10 škola iz cijele Hrvatske. Učenici su kroz ovaj projekt naučili mnoge riječi njemačkog podrijetla koje koristimo u našem svakodnevnom govoru. Cilj projekta je bio naučiti o povezanosti naše i njemačke kulture i jezika te surađivali s drugim školama na izradi rječnika. Naši učenici su skupljali germanizme u razgovoru sa svojim ukućanima a njihove riječi i crteži uvršteni su u zajednički rječnik. Rječnik se nalazi na poveznici: https://read.bookcreator.com/3JyDSjP6MQ0kxYjdA0IiwcaM_ke9tTO58uLm2_Q7CFc/UaqMvNoIQMqruiZavCN5Vw. Od ostalih aktivnosti izdvojili bi video sastanak s OŠ Hinka Juhna Podgorač gdje su učenici razmijenili iskustva o radu s germanizmima. Osim toga, izradili smo i Kahoot kviz koji su igrali učenici u svih 11 škola koji se nalazi na poveznici: https://kahoot.it/challenge/02547433?challenge-id=5577ea3a-e391-41ff-beec-b0f06894fcf8_1650951742950. Učenici su ocijenili temu projekta s 4.67 što znači da smo u budućnosti otvoreni i za nove slične ideje.

 

Autor teksta i fotografija Vesna Čupić