„Daske koje život znače“

„Daske koje život znače“ poznati je izraz za kazalište na koji nas je podsjetio  ravnatelj kazališta Novi Život, glumac i pisac Vojin Perić t. Za njega je kazalište uz njegovu obitelj sve. Imali smo čast slušati njegovo predavanje o kazalištu slijepih i slabovidnih osoba, o životu i ulozi u društvu osoba s invaliditetom, o toleranciji i predrasudama, o poeziji i velikom opusu njihove glumačke družine. Potakao nas je na razmišljanje, na preispitivanje i zaintrigirao nas za ono što oni rade. Nadamo se da ćemo u (skoroj) budućnosti imati priliku i otići na jednu od njihovih predstava.

Predavanju su prisustvovali učenici osnovnih škola iz Drenja, Levanjske Varoši, Viškovaca i Selaca Đakovačkih u skolpu projekta Zajedno smo jači( bolji). Unašoj školi na  ovom online druženju sudjelovali su učenici razredne nastave i 5. razeda sa pedagoginjom i svojim nastavnicama.