Radionica povodom Europskog dan zaštite osobnih podataka

„28.1. dan je kada se prema preporuci Odbora ministara Vijeća Europe raznim aktivnostima upoznaje građane Europe sa svojim pravima i obvezama na polju zaštite osobnih podataka.

Aktualnost zaštite osobnih podataka svakim danom sve je veća kako se „umrežava „ sve veći broj kako javnih tako  i drugih ustanova . On line povezivanje pojedinaca  i  tvrtki bilo radi uspostavljanja kontakta , marketinga ili prodaje usluga u naglom je porastu.

Upravo iz svega navedenoga  za  učenike  7. i 8. razreda održana je radionica o zaštiti osobnih podataka. Radionica je ostvarena u suradnji školske knjižničarke i nastavnika informatike. Cilj radionice bio osvijestiti  što su sve osobni podaci, koje su moguće zlouporabe i kako ih zaštititi.

Uz edukativni video Tko se to šali sa mojim podacima korišteni su i materijali sa web stranice netica.hr .

Ankica Karakaš Radošević, školska knjižničarka