Dan Europe

Povodom Dana Europe, koji već tradicionalno obilježavamo u našoj školi, održali smo mali sajam. Svaki razred je predstavio po jednu članicu Europske unije. Tako je razredna nastava predstavila Mađarsku, peti razred Italiju, šesti razred Portugal, sedmi razred Francusku a osmi razred Grčku. Učenici i djelatnici škole glasali su digitalnim putem i odlučili da su sveukupno najbolje bile ekipe Italije i Portugala. Sve grupe su se istakle u nečemu pa je tako razredna nastava bila najljubaznija i najuslužnija, peti razred je utržio najviše od prodaje, šesti razred je imao najljepši štand, sedmi razred najbolju hranu a osmi razred najbolje suvenire. Novac skupljen od prodaje hrane i suvenira ide u humanitarne svrhe.

Bogatstvo njihovih štandova možete pogledati u galeriji slika gdje ćete naći i kratke intervjue s svakom grupom.

Dan Europe obilježava se kao spomendan na govor Roberta Schumana o potrebi nastanka zajednice europskih naroda a koji je održan 9.5. 1950. godine.

Danom Europe slavi se mir i zajedništvo u Europi koje nam je danas potrebnije no ikada.

Italija

Francuska

Grčka

Portugal

Mađarska

 

Tekst i video :Vesna Čupić

Fotografije: Majda Rončević