Đakovu u pohode

U ponedjeljak 29.10.2018. učenici prvog, drugog i trećeg razreda  išli su Đakovu u pohode. Prva postaja bila je Gradska knjižnica i čitaonica Đakovo. Na  dan 110. godišnjice smrti književnika  čije ime nosi naša škola  primjereno je proširiti svoja znanje o knjižnici . Ljubazne knjižničarke upoznale su nas sa dječjim odjelom knjižnice, a zatim smo svi uživali u priči Vuk koji je zalutao u zemlju bajki, Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier. Slijedeća postaja bila je Addiko banka, a povodom nadolazećega Svjetskog dana štednje. Djelatnici banke koja je poslovni partner naše škole dočekali su na sa slatkim zalogajima i prigodnim poklončićima. Učenici drugoga razreda vratili su se u knjižnici i sa  nastavnicom njemačkog jezika odradili zanimljivu radionicu.  Nastavili  smo obilazak grada i posjetili  sportsku dvoranu, dječje igralište, specijalizirane  prodavaonice (voćarna, mesnica, ribarnica..), autobusni kolodvor  i gradski trg. Upoznali smo se sa obilježjima grada ( promet, gospodarstvo, urbanizam).  Zanimljiv nastavni dan u kojemu smo savladali mnoštvo sadržaja.

Ankica Karakaš Radošević